Dünya Atletizm Federasyonu şefi Sebastian Coe’ye göre Usain Bolt, kramponlarını "atletizmin Muhammed Ali’si" olarak asacak. Coe, Bolt’un Londra’daki Dünya Şampiyonası’nda emekli olmadan önceki son yarışını koştuğu, Kingston Ulusal Stadyumu'nda seyirciler arasındaydı.

Pazar günü AFP’ye verdiği röportajında, Uluslararası Atletizm Federasyonu şefi olan Coe, Bolt göz alıcı kariyerinin zafer turunu atmaya başlarken ona saygılarını sunmaya niyetli olduğunu belirtti.

“İçgüdüsel olarak bunun büyük bir an olacağı biliniyordu. Burası onun evi. İnsanların da dün gece burasının duygu ve coşku dışa vurumuna sahne olacağının farkında olduklarını hissettim. Gerçekten hayrete düşürücü olan ise bu akşam benimle karşılaşan ve burada olmak için başka kıtalardan gelen insanlardı. İnsanlar içgüdüsel olarak burada özel ve az rastlanır bir şeye tanık olacaklarını biliyorlardı ve oldu da.”

Bolt, 30 bin kişilik yeşil ve sarılarla donanmış hayran kitlesinin önünde 10.03 saniyelik dereceyle 100 metre zaferine ulaşmayı başardı. Coe, Bolt’un kendi sporunda böylesine baskın ve art arda üç olimpiyatı domine eden nadir bir atlet olarak spordan, gelmiş geçmiş en büyük sprinter olarak emekli olacağını söyledi.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap