İngiliz bir vatandaş yılın icadını bulduğunu iddia ederek eline yerleştirdiği bir mikroçip ile beraber hayatından anahtar kavramını çıkardığını söyledi. Ev, araba ve iş yeri anahtarları kullanmayan bu vatandaş elindeki çip aracılığı ile buralara rahatlıkla giriş yapabiliyor.

İngiltere’de yaşayan 33 yaşındaki Steven Northam, baş parmağı ile bileği arasındaki yere implant bir mikroçip yerleştirerek hayatından anahtarları çıkardığını anlatıyor. Kendisine ait olan bu fikrin yayılması adına birçok firma ile iletişimde olan Northam, icadı ile şimdiden dikkat çekmiş durumda.

Cyborg teknoloji ile eline enjekte edilen çip sayesinde ev,araba ve iş yerlerine anahtarsız giriş yapabildiğini anlatan Steven, bu implant operasyonunun hiç de korkunç olmadığının altını çiziyor. 30 saniye süren implant işlemi gelecekte herhangi bir risk de taşımıyor. Geleceğin teknolojisinin bu olacağını öne süren Steven ise şimdiden taktırılan bu mikroçiplerin hayatı inanılmaz kolaylaştırdığını belirtiyor.

İmplant prosedürünün tıbbi bir standartta yürütülmesini sağlamak için Winchester'daki Royal Hampshire County Hastanesi'nde danışman anestezist olan Dr. Geoff Watson ile bir araya gelen Steven, İngiliz birçok şirketle anlaşma sağladı.

Kedi ve köpeklere implant edilen mikroçipler ile benzerlik gösteren bu çipler neredeyse bir pirinç ile aynı boyutta. Temassız çip, kırılma ihtimalini ortadan kaldırmak için domuz etinden yapılmış, ağır darbe testi uygulanmış olarak gömülü ve kapalı bir cam tüp içinde saklanıyor.

Northam'ın yeni şirketi BioTeq, Birleşik Krallık'ta kurulan ve profesyonel tıbbi prosedürlerle insan vücuduna yerleştirilebilen teknolojiyi pazarlayan bu tarzdaki ilk şirket olarak gösteriliyor.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap