Günümüz gelişen teknolojisinde kablo bağımlılığından kurtulmak için sürdürülen birçok yenilenebilir enerji çalışmalarının arasında toz ile şarj etme yeniliği de eklendi.

Uzmanların geçtiğimiz günlerde bitirmek üzere olduklarını duyurduğu bu yeni teknolojide, şarj etme yöntemlerinin arasında “toz” girdi. Yüksek güç gerektiren malzemelerin şarj edilmesi sorunu da ayrıca büyük bir yük halinde iken ABD ordusu yeni bir keşif ile bu problemi kökünden çözebilir.

Su ile karışımı sonucu büyük bir oranda yüksek enerji üretebilen alüminyum içerikli toz ile gerçekleştirilen deney doğrultusunda, uzaktan kumandalı bir tankın harcayabileceği kadar ciddi oranda enerji üretildi. Hidroliz olan nanogalvanik alüminyum bazlı toz su ve su karışımı katalizöre ihtiyaç duymadan yüksek oranda enerji üretimi gerçekleştirebiliyor.

Sadece bir kilogram ile üç dakika içerisinde 220 kW enerji üretebilen bu tozu uzmanlar gelecek vaat eden bir icat olarak değerlendiriyor. Bulunduğu koşulun ısısına göre ve asit miktarının oranına göre enerji üretimi değişkenlik gösteren tozun tam olarak değerlendirme testleri tamamlanamadığından çalışmaların uzun bir süre daha devam edebileceği söyleniyor.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap