Infiniti bizleri Prototype 9 ile 1940'lara geri götürüyor. Araç bu ay ki 2017 Pebble Beach Concours d'Elegance'de görücüye çıkacak. Dış görünüşüyle Prototype 9 oldukça çekici retro bir havaya sahip ancak içeriye bakıldığında araç tam olarak geleceğin bir temsilcisi; gücünü Nissan Leaf'in yeni jenerasyon elektrikli motorundan almakta.

Global Design eş başkanı Alfonso Albaisa açıklamasında: "Prototype 9 ustalık geleneğini, emek vermeyi ve bu projenin yükseldiği omuzların sahibi, öncümüz olan Nissan Motor Corporation'un tutkusunu kutlamakta. Bu tamamen bir tartışma ile başladı; Eğer Infiniti 1940'lardan bir yarış arabası yaparsa ne olur?" dedi.

 

Prototip 9, Nissan'ın 30 kWh'lik gücü elektrik motoruyla birleştiren yeni EV güç aktarım mekanizmasından kuvvetini almakta. Elektrik motoru 148 beygirlik güç üretirken, arka lastikleri tek devirli şanzıman ile idare etmekte. Prototip 9, saatte maksimum 160 kilometrelik hıza ulaşabilirken, 0'dan 100'e 5.5 saniye gibi oldukça etkileyici bir sürede çıkıyor.

Kaynal: Inhabitat


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap