Kickstarter’da yayılan HandEnergy adlı bir projeyle insanlar akıllı telefonlarını cep boyutlarına sığan bir cihazla şarj edebilecek. HandEnergy’nin en önemli farkı ise elektrik ihtiyacı duymaması.

Yenilikçi yapısıyla dikkat çekerek Kickstarter’da kısa sürede yayılan HandEnergy adlı cihaz pazardaki rakiplerine hiç benzemiyor. Öyle ki, dünyada milyonlarca insanın problemi haline gelmiş şarj sorununu farklı bir şekilde çözmeyi başarmış gibi gözüküyor.

hand-generator

HandEnergy, cep boyutlarında bir el jeneratörü olarak tanıtılıyor. Bu cihaz sayesinde elektriğe ihtiyaç duymadan akıllı telefonlarınızı ya da tabletlerinizi şarj etmek mümkün hale geliyor. Vücudun kendi ürettiği güçle çalışan HandEnergy, hızla yayılacağa benziyor.

İçerisindeki şarj bataryaları sayesinde manyetik akıma bağlı elektrik akımı üreten el jeneratörü birçok cihazı şarj edebilecek şekilde tasarlanmış. Kendi kendini şarj eden bu cihaz akıllı telefonları, flaş ışıklarını, ebookları, hoparlörleri ya da tabletleri şarj edebilecek.

handenergy123

Proje duyurulalı çok olmasa da HandEnergy, gerekli yatırımın yarısını toplamış durumda. Temiz enerji üretimiyle dikkat çeken cihaz her yerde kolayca taşınabilir tasarımı ile dikkat çekiyor. Mayıs 2017’de satılması planlanan cihazın ön sipariş seçeneği de bulunuyor.

Detaylı bilgiyi videoyu izleyerek de edinebilirsiniz;


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap