Motosiklet deneyimini arazide yaşamak isteyenlere elektrikli bir deneyim vadeden seri yoluna devam ediyor.

KTM’nin, Freeride 250R’ın elektrikli versiyonu olarak kullanıcılarla buluşturduğu Freeride E-XC, her geçen yıl üzerine biraz daha katarak yollara çıkmaya devam ediyor. Elektrikli örneklerinin artmasıyla Cross sınıfındaki motosikletlere ilgi duyan kullanıcıların yavaş yavaş ilgisini çekmeye başlayan ve gelecekte akla gelecek ilk seçeneklerden olmaya aday olan Freeride E-XC, fiyat olarak da belirli bir istikrarı tutturmuş durumda.

Benzinli motora sahip olan kardeşinden sadece 300 dolar daha pahalı olan motosiklet kullanıcı deneyimi olarak aradaki bu farkın hakkını fazlasıyla vermek konusunda iddialı.

Gövde ve tasarım olarak çizgisini korumaya devam eden E-XC, 22 beygir güç ve 42 Nm torkla yola çıkıyor. Zorlu arazi koşullarında kullanılan Cross motorları için yüksek derecede önem teşkil eden torkun, ilk andan itibaren tamamen verilmesi büyük bir avantaj sağlıyor. Ayrıca, ekonomi, stadart ve advanced olmak üzere üç farklı sürüş modu da motosiklette fark yaratan parçalar arasında.

Toplam ağırlığı 108 kilogram olarak karşımıza çıkan motosikletin hızlı sarj destekleyen bataryasının 80 dakikada tamamen dolu hale getirilmesi de kullanışlılık açısından önemli bir detay. 8.299 dolarlık başlangıç fiyatına sahip olan 2017 KTM Freeride E-XC’in yurt dışı satışları önümüzdeki günlerde başlayacak.

Kaynak: Log


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap