Roma, geçtiğimiz günlerde Genoa‘yı yenerek Şampiyonlar Ligi‘ni garantiledi. Bu maçın büyük bir sevinç gösterisine dönüşmesi gerekirken ortada koca bir engel vardı: Francesco Totti.

Alt yapıdan beri oynadığı takım olan Roma‘ya geçtiğimiz günlerde veda eden efsane kaptan Francesco Totti‘nin vedası tüm Avrupa futbolunda geniş yankı buldu. Hem yerel, hem de uluslararası rekorlara sahip olan Totti, Genoa maçı ile futbolu bıraktı. Roma‘nın bu maç ile birlikte Avrupa‘nın en büyük kupasına kalmasını garantilemesine rağmen Totti‘nin takıma ve futbola veda edecek olması seyircileri gözyaşlarına boğdu.

Maç bittikten sonra soyunma odasına giden ve seyircilerin isteği üzerine geri dönen efsane kaptan, önce tribünleri tek tek selamladı. Daha sonra arkadaşlarının da katılımıyla Totti, yeşil sahalarda profesyonel olarak son kez izlendi. Taraftarlar Totti için, “Totti, Roma‘dır”, “Teşekkürler Kaptan!” ve “Bu anı görmeden ölmeliydik” pankartları açtı.

Totti, taraftarlara kendi yazdığı bir mektubu okudu ve Roma‘ya veda etti:

Artık büyümemiz gerekiyor, yarından itibaren bir yetişkin olacaksın. Şortunu ve kramponlarını çıkar; çünkü bugünden sonra sen büyük bir adamsın ve artık çimlerin kokusunu bu kadar yakından duyamayacaksın, karşı kaleye koşarken güneşi yüzünde hissedemeyeceksin, seni tüketen adrenalini ve zaferin coşkusunu tadamayacaksın. Son aylarda, neden beni bu rüyadan uyandırıyorlar diye kendi kendime sordum. Hani çocukken güzel bir rüya gördüğünüz sırada annenizin okula gitmeniz için sizi uyandırması gibi… Rüyadaki hikayeye devam etmek isteseniz de asla başaramazsınız… Bu kez bu bir rüya değil, gerçek

Uzun mektubunun sonunda Totti, “ışığı kapamak kolay değil, korkuyorum. Bu kez benim size ve sizin sıcaklığınıza ihtiyacım var, bana her zaman gösterdiğiniz sıcaklığa” diyor ve taraflı tarafsız her takımın saygısını kazanan bir efsane olarak futbola veda ediyor.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap