Mobilya ve ev dekorasyonu alanında faaliyet gösteren e-ticaret sitesi Evidea.com, İstanbul Maltepe’de açtığı mağazayla gerçek dünyaya adım attı.

Türkiye’de perakendende mağazacılık şirketlerinin satışlarını artırmak ve çağa ayak uydurmak için internet üzerinden satış yapmaya başlaması alışıldık bir durumdur. E-ticaret sitesi Evidea.com, bu trendi tersine çevirerek internet satış mağazasını gerçek dünyaya taşıdı.

Evidea.com, 2 milyon liralık yatırımla kurduğu ilk gerçek mağazasını İstanbul Maltepe’de açtı. 2 bin 500 metrekare büyüklüğündeki mağazasıyla internetteki fiyatları müşterilere sunacağını açıklayan şirket böylece ürünleri görerek ve dokunarak satın almak isteyen müşterilere de ulaşabilmeyi hedefliyor.

Üstelik Evidea.com’un korucu ortakları Timur Tandoğar ve Tuğberk Keselioğlu’nun mağazacılıkla ilgili planları bununla sınırlı değil. Ortaklar, 2017 yeni mağazalar açarak mağazalaşma sürecini devam ettireceklerini açıkladı.

2010’da kurulan Evidea.com, geçen yıl 50 milyon dolarlık şirket değeri üzerinde Tiger Global’den 3 milyon dolarlık yatırım almıştı.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap