Kimileri için mail, iletişim kurmanın en önemli aracılarından birisi; ancak kimileri içinse pek tercih edilmeyen bir iletişim kurma yolu.

Mail aracılığı  ile iletişim kurmayı sıklıkla tercih edenlerdenseniz, uzun bir süre maillerinizi kontrol etmemeniz, sizin için çok önemli olan maillerin gözden kaçmasına neden olacaktır.

Yolladığınız e-postalar da, biraz önce bahsettiğimiz sebepten ötürü okunmuyor olabileceği gibi kullandığımız üslup da bu konuda önemli bir rol üstleniyor. Genellikle e-postaların kapanış kısmında daha çok nezaket sözcüklerinin kullanılması, mailin yanıtlanma ihtimallerini arttırıyor. 

Bu konu üzerinde çalışmalar yürüten bilim insanı Brendan Greenley‘in Boomerang‘da yayınladığı blog gönderisinde, “350 bin farklı e-postanın kapanışlarına baktık ve bazı kapanış kelimelerinin daha yüksek ihtimalle cevap aldığını fark ettik” dedi. Araştırmaya göre en başarılı son söz “teşekkürler” olurken ortaya çıkan tablo oldukça ilginç verilerle karşı karşıya kalmamıza neden oldu.

Yayınlanan araştırma sonuçlarına göre: “teşekkürler” ile biten e-postalar %65.7 ihtimalle cevap alıyor, “şimdiden teşekkürler” ile bitenler %63, “teşekkür ederim ise % 57.9 oranında cevap alıyor. Herhangi bir minnettarlık göstergesi cevap alma ihtimalinizi ise %36 yükseltiyor.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap