Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, futboldan basketbola, UEFA kriterlerinden transferlere, yeni yayın ihalesinden GS Store’lere kadar birçok konuda açıklamalar yaptı. İşte Özbek’in Hürriyet gazetesine verdiği röportajın önemli başlıkları;

“Gelir 650 milyon dolar olmalı”

Önümüzdeki aylarda yapılması beklenen Süper Lig yayın hakları ihalesiyle ilgili de konuşan Özbek, “Bugün Türkiye’deki kulüpler yayın gelirlerinden 421 milyon dolar para kazanıyor. Bunun en az 650 milyon doları bulması gerekiyor. Bu bizim temennimiz” dedi.

Süper Lig yurtdışına açılmalı

Kulüpler Birliği’nin en önemli gündem maddesinin yayın ihalesi olduğunu belirten Galatasaray Başkanı şunları söyledi, “Bugün İngiltere, İspanya, İtalya ve Almanya gibi ülkeler bizim 5 katımız daha fazla kazanıyor. Eğer biz bu gelişmiş ülkeler seviyesine ulaşacaksak yayın gelirlerimiz artmalı. Bugün Süper Lig maçları dünyanın hiç bir ülkesinde yayınlanmıyor. Süper Lig yurtdışına pazarlanabilir.”

GS Store’lar ilk kez kâr etti

Galatasaray’ın en önemli gelir kalemlerinden birinin de GS Store’ler olduğunu dile getiren Dursun Özbek, şunları söyledi: “Geçtiğimiz sezon mağazalarımız ilk kez kâr etti. Bir sezonda toplam 125 milyon lira ciro elde ettik. 350 bin adet forma satışı gerçekleştirdik.”

“Yurtdışında da mağaza açmayı planlıyoruz”

GS Store’ları yurtdışına taşımayı düşündüklerini belirten Özbek, “Bugün toplam 90 mağazamız bulunuyor. Bu mağazalar arasında en iyi satışı Türk Telekom Arena’daki mağaza yapıyor. Maç olmadığı günlerde de satışlarımız var. Hatta yaz dönemlerinde daha çok önünde yabancı plakalı araçları görüyorsunuz. Bu taraftarlar poşetleri doldurup gidiyorlar. Yurtdışında da mağaza açmayı planlıyoruz. Daha önceden de vardı ama çok başarılı değildi” dedi.

Bonservis yok, imza parası var

Transfer politikasını eleştirenlere de cevap veren Dursun Özbek, “Bir yandan yeni sezona hazırlanıyoruz, bir yandan da UEFA’nın kriterlerine uyum sağlamaya çalışıyoruz. Yaptığımız transferler planlar çerçevesinde gerçekleşiyor. Bonservis parası ödememiz eleştirilse de, bu parayı ödemeyenlerin imza parası verdiğinin bilinmesi gerekir. Yani onunda bir formülü bulunuyor” dedi.

Galatasaraf Nef’e ivme kazandıracak

Galatasaray Kulübü, futbol takımının forma göğüs reklamı için gayrimenkul markası Nef ile sponsorluk anlaşması yaptı.

Galatasaray Kulübü, futbol takımının forma göğüs reklamı için gayrimenkul markası Nef ile sponsorluk anlaşması yaptı.

Galatasarayla yaptıkları sponsorluk anlaşması hakkında açıklama yapan Nef İcra Kurulu Başkanı Erden Timur, bu kararı 15 Temmuz’dan üç gün sonra aldıklarını söyledi. Galatasaray’a verdikleri desteğin uluslararası yatırımlarında kendilerine  ivme ve güç katacağını düşündükleri belirtti.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap