Dünya fındık rezervlerinin yüzde 25’ini kullanan, pürüzsüz dokusu ve raf ömrü nedeniyle ürünlerinde kullandığı palmiye yağıyla Avrupa Gıda Güvenliği Otoritesi‘nin (EFSA) dilinden düşmeyen Nutella, oldukça ilginç bir girişimde bulunarak dünyanın ilk Nutella kafesini açtı.

Tüm menüsü çikolata ile yapılan ve dünyanın ilk Nutella kafesi olarak lanse edilen konsept, ABD‘nin Chicago kentinde açıldı ve açılış günü kafenin önünde metrelerce kuyruk meydana geldi.

Çikolata severler için bir nevi “cennet” olarak kabul edilebilecek kafe, yerel ve dünya basınının oldukça ilgisini çeken konular arasında yer aldı. Geçtiğimiz günlerde açılışı gerçekleştirilen kafenin ilk müşterisi olmak isteyen Amerikalılar sabah 5’de sıraya girmeye başladı ve gün sonuna kadar metrelerce kuyruk meydana geldi.

Açılış duyurusu sosyal medya üzerinden yapılan, Chicago‘nun ünlü Michigan Caddesi‘nde gerçekleşen görkemli törenle çikolata severlere hizmet vermeye başlayan Nutella Kafe, tüm menüsü çikolatadan oluşan konseptiyle oldukça ilgi uyandırmayı başardı.

Akşam yemeği servisi de yapılan kafenin sadece Chicago‘ya özgü olup olmadığını ve başka şubelerinin açılıp açılmayacağını ise zaman gösterecek.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap