Wealth X araştırma şirketi, dünyanın en zengin ünlülerini belirledi. Müzik, sinema ve spor dünyasından isimlerin sıralandığı listenin zirvesinden 910 milyon dolarla pop müziğin kraliçesi Madonna yer alıyor.

1. Madonna

58 yaşındaki Madonna, 910 milyon dolarlık servetiyle dünyanın en zengin ünlüsü sıralamasında lider.

2. Tiger Woods

12 kez rekor kıran 40 yaşındaki ABD’li gol oyuncusu, 900 milyon dolarlık servetiyle listenin ikinci sırasında.

2-tiger-woods

3. Jerry Seinfeld

860 milyon dolarlık servetiyle en zengin üçüncü ünlü olan ABD’li oyuncu, şöhretini ve servetini dokuz sezon boyunca devam eden ‘Seinfeld’ dizisine borçlu.

jerry-seinfeld

4. P. Diddy

46 yaşındaki ABD’li hip-hop şarkıcısı, 780 milyon dolarlık geliriyle en çok kazanan dördüncü ünlü.  ‘Bad Boy Records’ albümüyle hem rekor kırdı hem de kazanç elde etti. P. Diddy aynı zamanda bir içki firmasıyla ve TV kanalıyla da ortak oldu.

p-diddy

5. Dr Dre

1980’li yılların ünlü rap şarkıcısı, 730 milyon dolarlık bir servetin de sahibi. Ünlü şarkıcının 2006 yılında kurduğu Beats by Dre adlı ses ürünleri şirketi 2014’te Apple tarafından satın alınarak Dr. Dre’ye üç milyar dolarlık kazanç sağladı.

dr-dre

6. Celine Dion

Dünyaca ünlü Kanadalı şarkıcı 700 milyon dolarlık bir servetin sahibi. Beş kez Grammy kazanan 40 yaşındaki şarkıcının Las Vegas’ta 260 milyon dolar değerinde rezidansları bulunuyor.

cline-dion

7. Paul Mccartney

Eski Beatles grubu üyesi McCartney’in serveti 690 milyon dolar değerinde. Ünlü müzisyen kariyerinin yarısını solo şarkıcılık yaparak geçirdi.

paul-mccartney

8. Bono

U2 grubunun 56 yaşındaki İrlandalı solisti Bono, 610 milyon dolarlık servete sahip.

bono

9. Lebron James

ABD’nin en ünlü basketbolcusu 600 milyon dolarlık servetin sahibi. Üç kez NBA şampiyonluğu kazanan yıldız oyuncu, 170 milyon dolarlık kazancıyla 2003 yılında başladığı NBA liginin en çok kazanan basketbolcusu oldu.

lebron-james1

10. Jay Z

Jay Z, 570 milyon dolarlık servetiyle dünyanın en çok kazanan ünlüleri listesinde ilk 10’da. ABD’li rap’çi Duracell Powermat ve Reebok gibi markaların yanı sıra restoranlar ve spor takımlarıyla da işbirliği yaptı. 21 Grammy ödülü sahibi şarkıcı, eşi Beyonce ile birlikte müzik dünyasının milyar dolarlık çifti olarak kabul ediliyor.

10-jay-z

11. Shan Rukh Khan

Baadshah of Bollywood, King of Bollywood, King of Romance ve King Khan olarak da tanınan Hint film aktörü, yapımcısı ve televizyon sunucusunun serveti 550 milyon dolar.

shah-rukh-khan

12. Tom Crusie

550 milyon dolar serveti olan ABD’li oyuncu listenin 12. sırasında. Üç kere Akademi Ödülüne aday gösterilen, Altın Küre ödüllü kazan Tom Cruise, Forbes dergisi tarafından 1 yılda 67 milyon dolar kazancıyla 2006’da dünyanın en güçlü ünlüsü seçilmişti.

tom-cruise

13. Mariah Carey

1990’lı yıllarda her yıl 1 numaraya ulaşan single’ları bulunan tek şarkıcı ve tüm zamanların en çok satan kadın R&B/Hip-hop şarkıcısı unvanlarına sahip olan Carey, 520 milyon dolarlık servetiyle listede.

mariah-carey

14. Beyonce

34 yaşındaki Beyonce‘un ilk solo albümü Dangerously in Love‘ı 11 milyon kopya sattı ve beş Grammy ödülü kazandı. Dünyaca ünlü şarkıcı 470 milyon dolarlık servetiyle listede.

beyonc

15. Elton John

İngiliz pop/rock şarkıcısı; beste yazarı ve piyanist, 1970’lerden günümüze 450 milyondan fazla albüm 110 milyondan fazla single kopyası sattırarak gelmiş geçmiş en büyük şarkıcılar arasında adını yazdırdı. Bu başarı 69 yaşındaki Elton John‘un 470 milyon dolarlık servete ulaşmasını sağladı.

elton-john

 


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap