Amerika Birleşik Devletleri‘nde 146 yıldır eğlence sektörünün akla gelen ilk isimlerinden olan, ABD ve dünyanın en eski sirki olarak kabul edilen Ringling Bros and Barnum&Bailey, birçok ekonomik problemden dolayı kapandı.

Bilet satışlarındaki düşüş ve yüksek işletme maliyetleri nedeniyle sirkin kapatılacağını daha önce açıklayan sirk yöneticileri, gelişen teknoloji ve değişen çağa ayak uyduramamaları gibi gerekçelerin de sirkin kapanmasındaki nedenler arasında gösterilebileceğini belirtti.

Geçtiğimiz günlerde “Dünyanın En Büyük Şovu” sloganıyla New York‘ta son gösterisini yapan sirk, hayvan haklarını ihlal ettikleri gerekçesiyle hayvan severler tarafından birçok olumsuz eleştiriye maruz kaldı. Bütün bu eleştirilerin ardından oldukça dalgalı süreçler atlatan Ringling Bros and Barnum&Bailey, bilet satışlarında büyük bir düşüş yaşadı.

Oldukça görkemli bir şovla son kez sevenleriyle buluşan Ringling Bros and Barnum&Bailey’in kapanmasının ardından, sirki hayvanlara eziyet etmekle suçlayan hayvan hakları savunucuları ise kararı memnuniyetle karşıladı.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap