Hamburger çoğu insanın en sevdiği fast-food yiyeceklerinden biri olmasıyla dikkat çekiyor. Farklı tarzlarda hazırlanması ve kişisel dokunuşların eklenmesiyle hamburgerlerin çeşitleri de gün geçtikçe artıyor. Bir şefin yarattığı hamburger ise dünyadaki en pahalı olmasıyla dikkat çekiyor.

Hollanda’nın Hague bölgesindeki restoranında şef Diego Buik tarafından hazırlanan ve servis edilen hamburger, Guiness Rekorlar Kitabındaki en pahalı hamburger olmasıyla biliniyor. Yüksek standartlarda hazırlanan bu hamburgerin değeri tam 1,785 pound yani 8 bin TL civarında bulunuyor.

Daha öncesinde Londra SoHo House’da çalışan şef Diego Buik, burada hamburgerlere karşı olan sevgisini keşfetmiş ve 28 Mayıs dünya hamburger gününe özel olarak böyle bir çalışma gerçekleştirmek için kolları sıvayarak en pahalı hamburgeri üretmiş.

Üzeri altın kaplamalı

Japonya’nın dinlendirilmiş Wagyu ve Siyah Angus eti karışımı bir köfteyle hazırlanan hamburger, ıstakoz ve yengeç karışımı Hollanda Cini de içeriyor. Bunun yanında kaz ciğeri, beyaz trüf mantarı ve havyar bulunuyor. Karışıma ayrıca, Madagascar vanilyalı, safranlı ve Japon soya sosundan oluşan bir sos da eşlik ediyor.

Ekmek ise safranlı brioş şeklinde hazırlanıyor ve altın yapraklarıyla kaplanıyor.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap