Yıllardır İspanya ve İngiltere arasındaki en önemli sorunlardan birisi olarak kabul edilebilecek Cebelitarık‘ın statüsü tartışmaları, 1967 ve 2006 yıllarında yapılan referandumlar sayesinde Cebelitarıklıların, Birleşik Krallık yönetiminde kalma yönünde karar almalarının ardından son buldu. 

İngiltere’nin İspanya yarımadasının güneyinde yer alan “deniz aşırı toprağı” Cebelitarık‘ın yeni valisi ise geçtiğimiz günlerde belli oldu.

Dünya basınının “dünyanın en güzel valisi” olarak belirttiği ve bu göreve gelen en genç isim olan 30 yaşındaki 2009 Kainat Güzeli Kaiane Lopez, Cebelitarık‘ın yeni valisi seçilerek ismini tarihe yazdırmayı başardı.

Cebelitarık Valisi olarak atanan üçüncü kadın vali olmayı başaran Kaiane Lopez, göreve gelmesinin ardından yaptığı açıklamalarda: İngiliz olmaktan gurur duyduğunu ve Cebelitarık‘ın da aynı şekilde İngiliz olduğunu ve öyle kalacağını belirtti.

Hem İngiltere‘nin hem de İspanya‘nın uzun süredir ana gündem konusu olmaya devam eden Cebelitarık, bu kez de eski Kainat Güzeli valisiyle konuşulmaya devam ediyor. Kaiane Lopez‘in vali olarak seçilmesinin ardından yemin töreninde yaptığı açıklamalarda ise şu ifadelere yer verdi:

Vali yardımcısı olarak görev yaptığım son birkaç yılda, bu görevi tam olarak yerine getirebilmek için çok çalışma ve adanmışlığa gerek olduğuna şahitlik ettim. Önceki valilerimize, bu görevin değerine verdikleri katkılardan ötürü teşekkür etmek isterim. Hepsi gerçek birer ilham kaynağı

Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap