Fortune dergisi tarafından hazırlanan ‘Dünyanın en güçlü kadınları’ listesine Türkiye’den Güler Sabancı ve Serpil Timuray adını yazdırdı.

Listenin zirvesinde; Euro Bölgesi’nin piyasa değeriyle en büyük bankası olan Banco Santander‘in Başkanı Ana Botin bulunuyor. İkinciliği Arundhati Bhattacharya‘nın elinde tuttuğu listede üçüncü ise Isabelle Kocher oldu.

Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, dünyanın en güçlü kadınları listesinde yedinci sırasında yer alırken Vodafone’nun Afrika, Orta Doğu, Asya ve Pasifik bölgelerinden sorumlu CEO’su Serpil Timuray ise yirmi üçüncü sırada yer aldı.

Sabancı‘ya ayrıca değinen Fortune dergisi, Türkiye’de 15 Temmuz‘da gerçekleşen başarısız darbe girişiminin Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı için yeni bir zorlu sınav olduğunu yazdı.

Fortune Dergisi, Sabancı’yı şöyle tanıttı;

Güler Sabancı 10 yılı aşkın süredir 17,6 milyar dolarlık aile şirketini Türkiye’de yaşanan zorlu ortamda yönetiyor. Finans, sanayi, perakende ve enerji alanında şirketlerden oluşan topluluk, ülkenin en büyüklerinden biri. Bölgedeki terör saldırıları, başarısız bir darbe girişimi ve mülteci krizine rağmen, topluluk belli bir ivme sağladı. Özellikle yarısı yenilenebilir enerjiden oluşan ve hızla büyüyen enerji iş kolu, gelirlerini ve karını yükseltti.

Sabancı Üniversitesi‘nin 1994’te aile adına, Güler Sabancı liderliğinde kurulduğundan da bahsedilen yazıda, Sabancı’nın etkin bir hayırsever ve kadının güçlenmesi konusunda Türkiye ve dünyada sözcü olduğu belirtildi.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap