OK GO olarak bilinen Amerikalı dörtlü çektikleri çılgın kliplerle dünya basınını oldukça meşgul etti ve odak noktası haline geldiler. Birer koşu bandı üzerinde gerçekleştirdikleri muhteşem performans olan ‘Here İt Goes’ klibi sayesinde 2007 yılında En İyi Video Klip dalında Grammy ödülü kazanan ekip, çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor.

İlk albümünü 2001 yılında yayınlayan OK GO, performanslarını sabit bir kamera yardımıyla tek seferde çekerek çılgın ve bir o kadar eğlenceli işler çıkarıyor.

OK GO ekibi daha heyecanlı bir proje için kollarını sıvadığı 2010 yılında, ‘This Too Shall Pass‘ şarkısının klip çekimi için Adam Sadowsky‘nin ekibinden Rube Goldberg makinesi tasarlamasını istemiş ve uzun bir zaman alan proje en sonunda hayata geçirilmişti.

Yaptığı TedX konuşmasında, şarkıyla eş zamanlı olarak sonlandırılması istenen düzeneğin mükemmel olması istendiğini, video, şarkı ve makinelerin aynı ritmde hareket etmesini sağlamanın oldukça sabır gerektiren bir süreç olduğunu belirten Sadowsky, yayınlanan video klipten sonra ekibiyle bunu başardığını herkese kanıtlıyor.

Rube Goldberg makinesiyle, eş zamanlı bir şekilde oluşturulan şarkının video klibini izlemek ve eğlenceli anlar yaşamak isteyenler için;


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap