Bazen kariyerimize o kadar çok odaklanırız ki sağlığımızı ikinci plana atarız. Bununla birlikte, bilim insanlarına göre, sağlıklı beslenen ve düzenli olarak spor yapan kişiler, sağlıksız beslenen ve spor yapmayan kişilere göre daha iyi bir iş hayatına sahip.

Bir sağlık araştırma kurumuna göre, gün boyunca sağlıklı beslenen insanların yüzde 25'inin daha yüksek iş performansına sahip olduğu keşfedilmiştir. Buna rağmen, dünya'nın en zengin ve en başarılı liderlerinin tuhaf yeme alışkanlıkları var. 

Hep birlikte, dünyanın en zengin ve en güçlü iş liderlerinin yeme alışkanlıklarını bir göz atalım;

Steve Jobs

Apple'nin kurucu ortağı ve eski CEO'su Steve Jobs'un uçlarda yaşayan bir birey olduğunu ve ilginç bir yeme alışkanlığına sahip olduğunu söyleyebiliriz. Vejetaryen olan Jobs, bazen bir hafta boyunca tek çeşit yiyecek (havuç veya elma) ile beslenirken, bazen haftalarca aç kalabiliyordu. Japonya'ya yaptığı gezilerde, suşi yiyerek vejetaryen diyetine ara verirdi.

Elon Musk

Musk, yoğun iş hayatından dolayı, kahvaltı için vakit ayıramadığını dile getirmekte; bu yüzden, çikolata yediğini söylemektedir. Doğru, Tesla ve SpaceX'in CEO'su kahvaltıda çikolata yiyor. Aynı zamanda kendisi günde sekiz kutu diyet kola içiyor.

Mark Zuckerberg

Facebook CEO'su 2011 yılından beri, kendi avladığı hayvanların etini yemekte. Bunu yapmasındaki amaç, sahip olduğu ürünlerin değerini bilen bir tüketici olmak istemesiymiş. Bu sebeple, garip yeme alışkanlıklarının Fortune-500 kulübüne katıldı. Ayrıca, sürdürülebilir tarım ve hayvan yetiştirme hakkında çok şey öğrendiğini söylemekte.

Warren Buffett

Amerikalı milyarder Warren Buffett, 6 yaşındaki çocuk gibi yemek yediğini söylemekte. Bunun sebebi, bu yaştaki çocukların ölüm oranının çok düşük olmasıymış. Bu yüzden, 85 yaşındaki Buffett, kahvaltıda çikolatalı dondurma, iş yerinde günde 5 adet Coca-Cola ve patates cipsi tüketmekte.

Richard Branson

Şimdiye kadar okuduğunuz diğer başarılı liderlere göre kendisinin daha sağlıklı bir beslenme anlayışı var. Virgin Grup'un kurucusu, günde 20 bardaktan fazla İngiliz çayı içiyor. Branson, "Karayipler'de bile olsam 20 fincan çay içmeliyim" diyor. Kahvaltıda, meyve salatası ve müsli yiyor.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap