Sofia Vergara, Conan O’Brien, Kim Kardashian ve Ashley Greene gibi dünyaca ünlü isimlerin kullandığı denim tayt markası Jeggings‘in Türk markası olduğu ortaya çıktı.

Son yılların en gözde moda akımı olan denim tayt olarak da bilinen tayt kesimli kot pantolon markası Jeggings, Gaziantepli Sanko Holding çatısı altındaki ISKO tarafından üretilip dünyaya ihraç ediliyor.

jeans

Ashley Greene ve Kim Kardashian

Sanko Holding bünyesindeki Jeggings markası, İrlandalı tasarımcı Sonia Edwards‘ın Veggings markasını dava etmesi geçtiğimiz haftalarda İngiliz basınında yer almaya başladı. Dünya gazetesi yazarı Kerim Ülker, bugünkü köşesinde, kendi markasının isimini kullandığı gerekçesiyle Sonia Edwards‘ı dava eden şirketin Türk olduğunu bu haberle doğrulusunda öğrenmiş olduğumuzu yazdı.

Şirketin yetkilileriyle görüşen Ülker, ISKO‘nun dünyaca ünlü marklarla iş birliği içinde olduğunu belirtti;

Premium denim kumaşı üretiminde dünya lideri olan ISKO’nun pazarlama bölümünü yöneten Sultan Baykal, dünyaca ünlü markalara üretim yaptıklarını söylüyor. Baykal’ın verdiği bilgilere göre ISKO, üretimini 300 bin metrekarelik alanda yapıyor. Diesel, Gucci, Hugo Boss, Replay, Just Cavalli, Trussardi gibi prestijli moda markalarının seçimi olan “Future Face” için Mayıs 2015’te Avrupa Patent Ofisi koruma sağladığını anlatan Baykal, “Blue Skin, “Arquas” gibi kumaşlarıyla da markaların en gözde müşterisi hale geldiğini ifade ediyor. Genç yeteneklere de küresel bir destek sunan İSKO, eğitim programıyla da 4 farklı kıtada yer alan okullardaki öğrencilerin tasarımlarını yarıştırıyor.

Jeggings kelimesi öyle popüler oldu ki Oxford sözlüğüne İngilizce kelime olarak da girdi. Tıpkı marka isimlerinin ürün adını aldığı Selpak, Gilette, Jeep gibi.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap