Çıplak olarak cesaret" sloganıyla her yıl planladıkları şehir merkezlerinde eylemlerini gerçekleştiren ve her yıl binlerce kişinin katıldığı "Dünya Çıplak Bisiklet Yolculuğu"nun 2017 yılı planlamalarına ilişkin bilgiler paylaşıldı. 12 yıl önce başlatılan ve şuan 20 ülkede 70 şehirde devam ettirilen eylemin amacı ise; otomobil kullanımını azaltmak ve temiz çevre bilinci oluşturmak amacıyla insanları yenilenebilir enerji tüketimine yönlendirmek.


Şehir merkezli sürüşler, her yıl binlerce çıplak katılımcıyla, artan kamuoyu ve medya ilgisinin yanı sıra, sanatçılar, müzisyenler ve destekleri ile büyüyerek serüvenine devam ediyor.
 
Dünya genelinde oldukça ses getiren bu protestonun konsepti ve dikkat çekilmesi gereken konular, protestonun gerçekleştirildiği ülkedeki katılımcılar tarafından belirleniyor. Farklı zamanlarda ve farklı konseptlerde 20 ülkede gerçekleştirilen bu protestolar da katılımcılara sadece korumalıkları olmadan bu yolculuğa katılmamaları yönünde bir kural konuyor.
Katılımcıların sadece çıplak olarak değil; vücudunu boya ile kaplayarak veya renkli desenler ve sloganlarla, süslü bir elbise ile de katılabildikleri bu protestonun ülkelerdeki hayata geçirilme tarihleri ise şu şekilde;

  • İskoç WNBR, 10 Haziran'da
  • İrlanda, Cork, 10 Haziran
  • Yunanistan, Selanik, 10 Haziran
  • Finlandiya, Helsinki, 12 Haziran
  • Belçika, 17 Haziran Brüksel
  • Hollanda , Amsterdam, 1 Temmuz

Kaynak: Forbes


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap