Yüz makyajları ve sahne gösterileriyle tanınan ve sahne gösterilerine ateş püskürme, kan tükürme, duman çıkaran gitarlar, havai fişekler gibi sıra dışı şovlar ekleyerek hayanlarına unutulmaz anlar yaşatan ve 1973 yılında New York'ta kurulan Amerikan hard rock grubu KISS, günümüzde bile en çok dinlenen gruplar arasındaki yerini korumaya devam ediyor. 

Dünyanın en çok satan müzik gruplarından KISS'in, Paul Stanley ile birlikte 1973'ten beri değişmeyen üyesi Gene Simmons'un geçtiğimiz haftalarda yaptığı açıklamalara göre: Rock müziğin sembolü haline gelen "Devil Horns'u" kendisi buldu. 

Yaptığı açıklamaların ardından Devil Horns'u kendisinin bulunduğunu belirten ve bunun için patent başvurusunda bulunacağını dile getiren grubun en eski üyesi Gene Simmons, "Şeytan Boynuzları" olarak bilinen bu işareti ilk kez 14 Kasım 1974'te bir turne konseri sırasında yaptığını ve o tarihten sonra tüm sektörde kullanılmaya başlandığını savunuyor. 

Kendisinden oldukça emin bir şekilde bu iddialarda bulunan ve bu iddiların üzerinden çok geçmeden patent başvurusunda bulunan Gene Simmons'un bu iddialarına karşıt olarak gösterilebilecek birçok örnek bulunurken bunun en somut olanını ise, The Beatles grubunun 1969 tarihli albümü "Yellow Submarine" isimli albümünün kapak görseli oldu. 

Bu iddiaların ve yaşanan gelişmelerin ardından dünya rock müzik tarihi için oldukça önemli bir isim olan Gene Simmons'un 1973'ten beri Amerika'da 40 milyondan, dünyada ise 100 milyondan fazla satış yapan KISS'in bas gitar ve vokalistliğini üstlenmeye devam ettiğini belirtmekte fayda var. 


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap