Mark Zuckerberg, Richard Branson, Bill Gates… Dünyanın hayran olduğu ve en zenginler listelerinde yer alan bu üç ismin de ortak özelliği dünyanın en iyi girişimcilerinden olmaları. CNCB ise yaptığı son bir analizde, girişimci olamayacak olanların ortak dört özelliğini açıkladı.

1. Yönlendirme beklemek


Analizde herhangi bir işte iç güdülerle hareket etmek ya da kişisel araştırma ve plan yapmaktan ziyade başkalarından yönlendirme almayı bekleyenlerin istedikleri başarıyı elde edemeyecekleri belirtildi.

Girişimlerinden başarılı olmak isteyenler için içlerindeki girişimcilik içgüdülerini dinlemeleri ve bu yolda gerekirse başkalarını da kendilerine inandırmaları tavsiye edildi.

2. Mükemmelliyetçilik

Buna göre eğer mükemmel olmak için yaşıyorsanız asla başarılı olamazsınız çünkü bir işin başarı yolunda her şey her zaman mükemmel gitmez. Bir de mükemmelliyetçi olanlar iş arkadaşı olma konusunda da başarılı olamıyor. Her işi en iyi kendileri yaptıklarını düşündüklerinden ortak işlerden başarıdan ziyade başarısızlık getiriyorlar.

3. Para ile ilişkisi

İnsanların para ile olan ilişkilerinin de ne kadar başarılı bir girişimci olacaklarına yönelik işaretler verdiği belirtiliyor.

Para konusunda muhafazakar olanlar da para konusunda duyarsız olanlar da girişimcilik alanında başarısız olduğuna işaret ediliyor.

4. Sadece hayal kurma

Yapacakları işler konusunda sadece hayaller kurup küçük bile olsa adım atmayan kişilerin de yine başarılı girişimciler olamayacağı ifade ediliyor.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap