274 delegeye ulaşan Donald Trump 45. ABD Başkanı seçildi.

Başkanlığı hemen hemen kesinleşen Trump, New York‘taki Hilton Midtown Oteli‘nde zafer konuşması yaptı.

donald_trumptan_zafer_konusmasi_1478678611_3965

Konuşmasında ailesi ve destekçilerine teşekkürlerini sunan Trump, seçimi böyle yorumladı:

“Herkese çok teşekkür ediyorum. Sizleri bu kadar beklettiğimiz için özür diliyoruz. Sayın Clinton az önce aradı ve hepimizi tebrik etti. Çok sıkı bir mücadele oldu. Hillary uzun bir zaman hizmet etti, çalıştı. kendisine ülkemize verdiği hizmetlerden dolayı bir teşekkür borçluyuz. Artık birleşme ve tek vücut olma zamanı.Bizim yürüttüğümüz aslında bir kampanya değil, bir hareket. Bugün bunu anlamış olduk.”
“Artık ABD’nin bu bölünmenin getirdiği yaraları sarması lazım. Bütün Amerikalıların başkanı olacağım bu benim için çok önemli. Bu hareket her ırktan her dinden her Amerikan vatandaşının hareketiydi. Birlikte çalışarak ülkemizi tekrar inşa etmekle ilgili bu görevi üstleneceğiz. Ben hayatımı kullanılmayan potansiyellere bakarak geçirdim. Şimdi de ülkemiz için bunu yapacağım.” 
“Biz bütün şehirlerimizi tekrar inşa edeceğiz, yoksul mahalleleri tekrar inşa edeceğiz. Bu da gerçekten ortaya çıkardığımız en iyi şey olacak. Milyonlarca insan için iş imkanı olacak. Bu kampanya boyunca yaşadığım pek çok şey içerisinde duyduğum en büyük onur eski askerlerimizle, gazilerimizle geçirdiğimiz zamandı.”
“Bizim çok iyi bir ekonomik planımız var. Büyümeyi iki katına çıkartacağız. Bizi dünyanın en büyük ekonomisi haline getireceğiz. Ayrıca bizimle iyi geçinmek isteyen bütün ülkelerle iyi geçineceğiz. Bizim ülkemizin kaderini iyileştirmemiz gerekiyor. Cesurca hayal kurmak gerekiyor.”
“Tüm dünyaya şunu söylemek istiyorum Amerika’nın çıkarları her zaman önceliğimiz olsa da adil davranmak her zaman önemlidir. Düşmanlık, çatışma değil ortaklık arayacağız.”

Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap