ABD‘nin 8 Kasım 2016’da Başkan seçtiği Donald Trump‘a verilen desteğin azaldığı ifade ediliyor.

Trump ve ekibinin Rusya bağlantıları üzerine hem FBI hem de Kongre soruşturması devam ederken görevinin 4 ayını henüz tamamlayan Başkan’ın hem genel seçmen hem de Cumhuriyetçiler nezdinde destek kaybettiği görülüyor.

Cumhuriyetçilere yakınlığı ile bilinen Fox News‘in düzenli olarak gerçekleştirdiği anketin sonuçlarına göre Trump‘a verilen destek 22-24 Nisan anketinde yüzde 45 iken 20-22 Mayıs anketinde yüzde 40’a geriledi. 10-12 Şubat anketinde ise bu oran yüzde 48’di.

Cumhuriyetçiler ise 10-12 Şubat anketinde Trump‘a yüzde 87 destek verirken son ankette bu yüzde 81’e kadar gerilemiş durumda.

Trump’ın kendi soruşturmasını yürüten FBI Başkanı James Comey’i görevden alması, kendisi hakkında ortaya atılan iddiaların daha da güçlenmesine yol açtı. Trump’ın Rusya Dışişleri Bakanı Sergei Lavrov ile yaptığı görüşmede bir başka ülkeden gelen çok gizli bir istihbaratı paylaştığı ve görevden aldığı Federal Soruşturma Bürosu (FBI) Başkanı James Comey’den, Rusya ile ilişkileri nedeniyle istifa eden Ulusal Güvenlik Danışmanı Michael Flynn hakkında açılan soruşturmanın kapatılmasını istediğini öne sürülmüştü.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap