Batı Sydney’de kurulan Domino's mağazası, pizza pişirme biçimine yenilikçi bir yaklaşım getirdi.

Enerji fiyatlarının ülke çapında aşırı yükselmesi, pizzanın değerine zarar verecek diye düşünülürken; fırın, buzdolabı, derin dondurucu ve ışıklar dahil olmak üzere Domino's’un tüm cihazlarını güçlendirecek Tesla Powerwall 2 sayesinde yenilenebilir bir enerji depolama seçeneği bulundu.

Bu sistem sayesinde gerekli olan 135 Kwh enerji depolanabiliyor ve bu da 90.000'den fazla pizza ve 27.000 sarımsaklı ekmek üretilebilmesi anlamına geliyor. Domino's Pizza Avustralya CEO’su Nick Knight, enerjiye yenilikçi olan bu yaklaşımın şirketin faaliyetleri açısından heyecan verici olduğunu ifade ediyor.

Sistemin ızgara altyapısına daha az baskı yaratması ve ızgaraların yenilenmesinin yüklü masrafını ortadan kaldırması sebebiyle iyi bir yatırım olduğu belirtiliyor. Her bir Powerwall 2 yaklaşık 11.000 dolara satılmasına rağmen, sistemin uzun vadede şirket için kar sağlayacağı düşünülüyor.

Natural Solar şirketiyle ortaklık kurarak bu tasarruftan faydalanıp Domino's mağazaları ve bayilikleri arttırılmaya çalışılacağı da belirtiliyor. 2017 Temmuz ayında elektrik fiyatlarında görülen yüzde 20'lik artış sebebiyle, doğal depolama ve güneş enerjisi çözümlerini araştıran Avustralyalıların sayısının hızla artması sonucunda sadece Domino's gibi iş yerleri değil, Avustralyalı ev sahipleri de Tesla’nın kurulumundan sonra enerji faturalarını yüzde 90 azaltmış durumda.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap