Çin’in Wuhan şehrinde bir kadın, kameralar tarafından bir havaalanı görevlisine saldırırken yakalandı. 14 dakika geç kaldığından Paris uçağına alınmayan genç kadın saldırgan tavırlarının sonucu olarak 10 gün gözaltına alındı ve AirFrance havayolu şirketi tarafından kara listeye alındı.

Aynı zamanda bir doktora öğrencisi olan 36 yaşındaki Zhang, havaalanına eşi ve çocuğuyla gelmişti; ancak, kapıların kapandığını ve uçuşunu yeniden ayarlaması gerektiğini öğrendiğinde sinirlerine hakim olamadı ve check-in görevlisine hakaretler yağdırarak tokatladı.

Yalnızca beş dakika geciktiğini iddia eden genç kadın, polisler tarafından uzaklaştırıldı.

Havaalanına bağlı bir başka havayolu şirketi de, genç kadını iç hat uçuşları kara listesine eklemek için başvuruda bulundu. Yaşanan bu kazanın üzerine göreviler yolcuları boarding prosedürlerine uymaları ve beklenmeyen problemlerle karşılaşıldığında sakin kalmaları üzerine uyardı. Şirket, aynı zamanda, çalışanlarının onurunu ve güvenliğini korumak için yemin etti.

Sosyal medyada da büyük yankı uyandıran bu olay, genç kadının daha ağır bir şekilde cezalandırılması gerektiğini savunan taleplere yol açtı.

Kaynak: shanghaiist


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap