Avustralya’da bir müzik grubunun solisti, sosyal bir deney yapmak amacıyla dilenci kılığına girdi ve 100 doları ne kadar sürede dağıtabileceğini ölçtü.

Avustralya, Melbourne’de Damn the Maps adlı grubun solisti Martin Green, dilenci kılığına girdi ve 100 dolarlık bozukları insanların ne kadar zamanda alacağını test etti.

Sakal bırakan ve eski kıyafetler giyen solist kılık değiştirerek adeta bir dilenci gibi insanların karşısına geçti. Eline bir tabela alan ve üzerine “Paraya ihtiyacım yok. Eğer sizin ihtiyacınız varsa lütfen almaktan çekinmeyin” yazdı.

Martin Green, iki buçuk saat boyunca dilenci taklidi yaptı ve önünden geçip giden 10 bin kişinin önünde duran parayı almasını bekledi. Green, insanların durumu kavrayamayarak para almak yerine kendisine para verdiğini belirtti. Yaklaşık yirmi dakika geçtikten sonra ilk isteklinin ciddi olup olmadığını sorarak para aldığını söyleyen solist, birçok insanın para aldığını söyledi. Para alan 11 kişiden sekizinin evsiz insanlar olduğunu da ifade etti.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap