Basketbol efsanesi Dikembe Mutombo, NBA'de takım sahibi olmakla ilgilendiğini ve Houston Rockets'e teklif vermek için partnerler aradığını söyledi.

Mutombo, Houston's Fox 26 Sports'a verdiği demeçte, "birkaç insanı bu takımı almak için ikna etmeye çalışıyorum. Şu an Rockets en iyi kuruluşlardan birisi konumunda. Bu gerçekten de doğru zaman" dedi.

Mutombo gerekli yatırıma ortak olabilecek ve kendisini de işe dahil edecek partnerler aradığını söyledi. Pazartesi günü Leslie Alexander 24 senenin ardından takımı satılığa çıkaracağını duyurmuştu ve Mutombo, o andan itibaren potansiyel alıcılarla iletişimde olduğunu belirtti.

Mutombo televizyon kanalına yaptığı açıklamada Atlanta Hawks konusunda fırsatı kaçırdığını söyledi. Hawks, Mutombo'nun 55 numaralı formasını 2015 yılında emekli etmişti. Kulüp, milyarder Antony Ressler'in önderlik ettiği bir grup tarafından aynı sene içerisinde satın alınmıştı.

Mutombo 18 senelik NBA kariyerini 2004 ve 2009 seneleri arasında formasını giydiği Houston Rockets takımında sonlandırdı. Mutombo'nun takım hakkında oldukça pozitif görüşlere sahip olduğu biliniyor ve kendisi de bunu her fırsatta dile getiriyor. Rockets en son Chris Paul'u kadroya dahil etmişti. James Harden'in de formasını giydiği ekip bu yeni katkıyla oldukça iddialı bir pozisyona gelmiş oldu. Mutombo ayrıca Houston'da hala bir evinin bulunduğunu söyledi.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap