Dünyanın en büyük otomobil fuarlarından biri olarak kabul edilen Paris Otomobil Fuarı, bu yıl konuklarını dev firmaların eksikliğiyle karşılayacak.

Bu yıl 115’incisi düzenlenecek olan Paris Otomobil Fuarı, 1-16 Ekim tarihleri arasında ziyaretçilerini ağırlayacak.  Ancak dünya otomotiv devleri Ford, Aston Martin, Rolls Royce ve Volvo, Paris Otomobil Fuarı’na katılmama kararı aldı. Sabah gazetesi yazarı Ufuk Sandık, bugünkü köşesinde, kulislerde fuara katılmama nedeni olarak milyon doları bulan maliyetler gösterildiğini yazdı.

İşte Sandık’ın köşesindeki o satırlar;

 İki yılda bir Frankfurt Otomobil Fuarı ile dönüşümlü olarak organize edilen Paris Otomobil Fuarı, ilk önce 29-30 Eylül arasında uluslararası basın mensupları için kapılarını açacak. Ancak Paris Otomobil Fuarı, büyük eksiklerle açılıyor.

Çünkü Ford, Aston Martin ve Rolls Royce gibi dünya devi bazı markalar fuara katılmayacağını açıkladı. Fuara katılmayan bir başka marka da Volvo. Ancak, Volvo’nun bu kararı yeni değil. Marka, daha önce Cenevre, Detroit ve Çin dışında hiçbir fuarda yer almayacağını açıklamıştı.

Ford, fuara katılmama nedeni olarak ‘yeni modellerin piyasaya çıkış tarihlerinin fuar tarihiyle uyuşmaması’ olarak açıkladı. Kulislerde ise firmaların, yüksek maliyetler nedeniyle fuara katılmama kararı aldıkları konuşuluyor. 

 


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap