Her gün 100 milyondan fazla kişinin ziyaret ettiği, gif üreticisi ve arama motoru Giphy, aldığı 72 milyon dolarlık son yatırımla 600 milyon dolarlık bir değere ulaştı. Şirketin CEO‘su böyle bir değere ulaşmasına rağmen henüz bir gelir modeli bulunmayan Giphy‘nin için reklam opsiyonu üzerinde çalıştıklarını belirtti.

Gif dosyaların birçok sosyal medya platformunda paylaşılmasını sağlayan Giphy, 2013 yılında kuruldu ve bu üç yıl içinde çok başarılı bir süreç geçirdi. En son 55 milyon dolarlık bir yatırım alan şirketin yatırımcıları arasında Draper Fisher Jurvetson, Institutional Venture Partners ve China Media Capital var.

Dizi, film, sosyal medya videolarındaki görüntülerden alınan gif’ler, kullanıcılar tarafından çok sevildi, ancak henüz hiçbir gelir modeli yok. Her gün 100 milyondan fazla kişinin ziyaret ettiği New York merkezli girişim, harcamalarını fondaki paradan yapıyor.

600 milyon dolarlık bir değere ulaşan Giphy’nin kurucusu ve CEO’su Alex Chung gelir modeli olarak reklam opsiyonunu önemli bir fırsat olarak gördüklerini belirtti, ancak detaylar konusunda bir açıklamada bulunmadı.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap