Oyunu HDR ile oynamak, oyunseverlere kesinlikle kusursuz bir görsel şölen yaşatacaktır. Oyuncular tarafından büyük merakla beklenen Days Gone, bir açık dünya oyunu.

Hayatta kalma ve zombi ögelerinin bir araya toplandığı bu oyun, PlayStation 4 ve PlayStation 4 Pro konsollarına özel olarak piyasaya sürüleceği için, oyuncuların da beklentileri büyük.

Oyunun geliştirici ekibinden, beklentisi büyük olan oyuncuları sevindirecek bir haber geldi: Days Gone, PS4 Pro üzerinde dinamik 4K ve HDR özelliklerine sahip olacak.

E3 2017 konferansına dahil olan PlayStation Live isimli etkinlikle, Days Gone oynanış videosu izletilmişti. Bu gösterim, tabii ki oyunun geliştiricileri ile birlikte yapılıyordu. İşte oyunun geliştiricilerinden olan John Garvin, bahsettiğimiz etkinlik sırasında, “oyundaki en büyük şey, çözünürlük. Dinamik 4K teknolojisi kullanıyoruz ve bu teknolojiyi bir de HDR ile görün. Bu, dünyadaki en etkileyici şey” dedi.

Tabii ki 4K ve HDR desteğini, her TV ve monitör veremiyor. Bu iki teknolojiyi de oyun içerisinde aktif edebilmek için, HDR ve 4K çözünürlük desteği olan monitör veya televizyonlardan satın almanız gerekiyor, tabii bir de PS4 Pro konsoluna sahip olmanız lazım. Bu televizyonların/monitörlerin fiyatlarının da çok ucuz olmadığını söyleyelim. Fakat merak etmeyin, 4K çözünürlük yerine 1080p tercih eden oyuncular da muhtemelen daha iyi grafikler ile karşılaşacaktır, aynı diğer oyunlarda olduğu gibi.

Kaynak: leadergamer


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap