David Cameron konuşma başına 120 bin sterlin (yaklaşık 500 bin TL) alıyor. Başka bir deyişle, İngiltere’nin eski Başbakanı’nın bir dakikalık konuşması 2 bin sterlin değerinde.

İngiltere’nin Avrupa Birliği‘nden çıkış referandumu Brexit‘te başarısız olduktan sonra, geçen eylül ayında başbakanlık görevinden istifa eden David Cameron şimdilerde konferanslarda konuşmalar yapıyor.

Cameron‘ın Brexit hakkında yaptığı konuşmalardan toplantı başına 120 bin sterlin talep ettiği öğrenildi.

İngiliz Independent gazetesinin haberine göre, bir saatlik konuşma sırasında Cameron, dinleyicilere Downing Caddesi’ndeki 10 numaralı Başbakanlık konutunda yaşadığı deneyimleri anlatıyor. Yani eski Başbakan bir saatlik konuşmadan dakika başına tam olarak 2 bin sterlin kazanıyor.

Cameron‘ın Başbakanlık döneminde yıllık 143 bin 462 sterlin kazandığı göz önünde bulundurulacak olursa bu oldukça karlı bir iş.

Cameron‘ın New York’taki Blackstone Properties isimli gayrimenkul firmasında yaptığı konuşmada Brexit referandumunda “AB’de kalma” yanlısı politika yürütmesinin yansımalarını anlattığı öğrenildi.

Tony Blair emekliliğinde 60 milyon sterlinlik servete ulaştı

tony-blair

Tony Blair

İngiltere’nin önceki Başbakanı Tony Blair de emekliye ayrıldıktan sonra danışmanlık işlerinden, gayrimenkul yatırımlarından ve şahsi şirketi üzerinden 60 milyon sterlinlik bir servete ulaştı. Bu açıdan bakıldığında İngiltere’de başbakanların görevlerinden ayrıldıktan sonra para kazanmaya başladığını söyleyebilir.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap