Türkiye’deki alternatif müzik akımının başarılı öncülerinden olan Yok Öyle Kararlı Şeyler grubu, geçtiğimiz ay yine oldukça yaratıcı ve özgün bir çalışmaya imza attı. “Şarkı çizip resim çalan topluluk” olarak yola yıkan YÖKŞ, Ekim ayının sonunda yayımladıkları albümleri Beklenen’in açılışını bir şarkı sergisi ile yaptı.

Şarkıların Aykut Aydoğdu, Göksu Gül, Ham, Hüseyin Sandık, Mert Tügen, Merve Atılgan, Nilipek, Sadi Tekin, Tayfun Pekdemir ve Yavuz Öztürk’e ait olan 10 tabloyla somutlaştırıldığı sergide, grafiti sanatçısı Mr. Hure’un da sergi için hazırladığı özel bir çalışma yer alıyor. Tabloların arkasına gizlenmiş düzenekler sayesinde şarkıları “izlerken” dinleyebilir, ayrıca levhalar aracılığıyla da şarkı sözlerini takip edebilirsiniz.

Müziğin görsellikle buluştuğu bu benzersiz sergiyi 2 Aralık tarihine kadar Zorlu Center Psm’de ücretsiz ziyaret edebilirsiniz.

YÖKŞ Kimdir?

Yok Öyle Kararlı Şeyler, ya da diğer adıyla YÖKŞ, 2011 yılında İstanbul’da kurulmuş ve bugün Türkiye’de alternatif rock akımının en önemli öncülerinden biri olmuş müzik grubudur. Samimi, mizah dolu ve yaratıcı sözleriyle büyük bir dinleyici kitlesine ulaşan grup, yaptıkları müziği kendi deyimleriyle “Batı’nın iyi taraflarını alan rock” olarak tanımlıyor.

2013 yılında internet üzerinden ilk albümlerini yayımlayan grup, 2014 yılında ilk stüdyo albümlerini kaydetmiştir. Ülke çapında verdikleri birçok konser ve katıldıkları festivallerin yanı sıra, 2015 yılında Avrupa’nın en büyük müzik festivali olan Sziget Festivali’nde ülkemizi temsil etme şansı yakalamışlardır. Kendilerine has üslupları, birbirinden yaratıcı fikirleri ve samimiyetleriyle kısa sürede dinleyicilerinin gönüllerini fetheden YÖKŞ, çocukluk arkadaşı olan Erdem Topsakal (vokal/gitar), Boğaç Soydemir (davul), Ayhan Akbaş (elektrik gitar), Çağrı Özer (klavye/geri vokal) ve Ramazan Kırdım (bas)’dan oluşmaktadır. Son albümleri Beklenen’i Sony Music etiketiyle Ekim ayında yayımlamıştır.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap