Uzun yıllardır işinizin patronu da olsanız, yeni terfi almış bir müdür de olsanız çalışanlarınızın karşısında güçlü ve sağlam görünmek çok önemlidir.

Gerçekten iyi bir müdür olmanın basit yolu yoktur. En temelde sizden beklenen şey insanlara adil davranmanız ve işinizi en iyi şekilde yapmanızdır.

Bunların yanı sıra kolaylıkla uygulayabileceğiniz, sizi daha güçlü gösterecek basit vücut dili hilelerine başvurabilirsiniz.

İletişim ve vücut dili uzmanı ve “Toxic People” (Zehirli İnsanlar) kitabının yazarı Dr. Lillian Glass‘ın size bu konuda önerdiği üç basit teknik var:

1. Duruşunuzu güçlendirin

Dik oturmak çalışanlarınıza daha iyi görünmenizi sağlamaktan öte kendinize olan güveninizi yükseltir. En azından o an için.
Northwestern Ünivesitesi tarafından 2016 yılında yapılan bir araştırmaya göre postürünüz direkt olarak duygu durumunuzla ilgilidir.
Araştırmaya katılanlar duruşlarını düzelttiklerinde daha mutlu ve güçlü hissettiklerini belirtiyorlar.

2. Geriye yaslanmak

Geriye yaslanarak oturmak en klasik ‘güçlü duruş pozudur.’ Bu şekilde oturduğunuzda güçlü olduğunuzu yansıtır. Öte yandan bu duruş vücudunuzdaki testosteron seviyesini artırır.

3. Ellerinizi "kule pozisyonunda" tutun

İki elinizin parmak uçlarını bir araya getirdiğinizde meydana gelen şekle “Kule ya da çan kulesi” pozisyonu adı veriliyor. Santranç oyuncularına ya da filmlerdeki kötü karakterlere özgü olan bu hareket size avantaj sağlayabilir.
Ellerinizi bu şekilde kullanarak kendinize güvendiğiniz imajını yayabilir ve karşınızdakini dikkatle dinlediğiniz algısını oluşturabilirsiniz.

Kaynak: Business Insider


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap