Dışarı çıktığınızda veya bir toplantıya gittiğinizde dış görüntünüzle de ilgi odağı olmak istiyorsanız, emin olun bunu yapmak için çok fazla para harcamanıza gerek yok.

İşte kredi kartı limitinizi zorlamadan iyi giyinmenin altın kuralları:

1. Zamanı geçmeyen aksesuarlarınız olsun

alessandra-ambrosio

Birçok kıyafet ve aksesuar mağazası her yıl yeni koleksiyonlar çıkarıyor. Bunların birçoğu o sezon çok moda oluyor ancak birkaç yıl içinde popülerliğini yitiriyor. İşte size her dönem moda olan birkaç aksesuar önerisi:

  • Parlak kolyeler
  • Bol kesim pantolonlar
  • Yüksek tabanlı sneaker’lar
  • Siyah elbise
  • Halka küpe
  • Çember şal

2. Yeni markaları denemek için online alışverişe yönelmeyin

Mintel tarafından yapılan yeni bir araştırmaya göre kıyafet alışverişini internetten yapanların oranı yüzde 62’ye kadar ulaştı. Online alıverişte sunulan fırsatlar göz önünde bulundurulduğunda, aslında bu bir sürpriz değil. Ancak eğer daha önce hiç bilmediğiniz, alışveriş yapmadığınız bir markayla ilk kez online alışverişle tanışmayın. Neden mi? Öncelikle her markanın beden ölçüleri farklı olabilir ve doğru beden ölçünüzü online alışverişle bulamayabilirsiniz. İkinci olarak da bedeninize göre olmayan bir kıyafeti iade etmek bazen sanıldığından zor olabilir.

3. Rahatınızdan ödün vermeyin

bol-kban

Kendinize olan güveniniz ve stiliniz birbirine sıkı sıkıya bağlıdır. İçinde rahat olmadığınız bir tarzı taşıyamazsınız. Kullandığınız aksesuarlarınızın da size kendinizi rahat hissettirmesi gerekir. İşte bunun için birkaç öneri:

  • Birçok kadın topuklu ayakkabıların içinde kendisini daha çekici hisseder ancak topuklu ayakkabının verdiği histen nefret eder. Üstünde rahat rahat yürüyebildiğiniz bir topuklu ayakkabı bulmak oldukça zordur çünkü çoğu ayakkabı üreticisi ayak tabanındaki çukur için yeterince alan bırakmaz. Bunun için kendinize ortopedik taban alabilir ve ayakkabılarınızın içine bu tabanı yerleştirebilirsiniz.
  • Dar üstler size göre olmayabilir. Daracık büstiyerler genellikle modellerde iyi durur. Eğer siz kıvrımlarınızı göstermekten hoşlanmıyorsanız veya bu konuda kendinize güvenmiyorsanız, kendinize uygun bir üst tercih etmelisiniz.
  • Hafif şallar seçin. Kabarık, kalın şallar son dönemde moda olabilir ancak bunların ılık havalar için fazla kalın ve kaba olacağını unutmayın. Daha ince bir şal tercih edin ve böylelikle aynı şalı senenin birçok ayında kullanabilirsiniz.

4. Kolay yıpranacak kıyafetler almayın

Kötü malzemeden veya naylondan yapılmış kıyafetler uzun süre dayanıklı olmaz. Oysa uzun süre kullanabileceğiniz kıyafetler almak, uzun vadede paranızı çarçur etmenize engel olur.

Kaynak: Lifehack


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap