Ünlü yönetmenlerden Joel ve Ethan Coen, son projeleri western türü dizileri için çalışmaya başladı.

Bir televizyon kanalının Oscar ödüllü yönetmenler Coen’lerle kısa süreli bir dizi için anlaştığı belirtildi. ‘Western’ türü dizinin adı “The Ballad of Buster Scruggs” olacağı açıklandı. Annapurna adlı televizyon kanalının yenilikçi bir anlayışla televizyonla tiyatroyu harmanlayacağı bir proje olması için çalışmalar yürüttüğü vurgulanıyor.

Coen Kardeşler, Hail Caesar adlı filmleriyle izleyiciyle buluşmuştu

Coen kardeşlerin ise kendi yazdıkları senaryoyu dizi şeklinde uyarlayıp projenin başına geçti.

Henüz tiyatro unsurunun dizide nasıl işleneceği hakkında kesin bir bilgi yoksa da “Buster Scruggs”ın mini dizi şeklinde yayınlanacağı bildirildi. Açıklamaya göre, proje bir filmde toparlamak için çok fazla konu içeriyor.

Buster Scruggs”ın hangi konuyu işleyeceği kesinlik taşımasa da, iç içe geçmiş altı farklı hikayeyi birleştireceği belirtiliyor. Coen kardeşlerin bu tarza yabancı olmadığı “True Grit” ve “No Country for Old Men” gibi çalışmalardan biliniyor.

Ünlü sinemacılar, beyaz perdede istediği gibi hikayeleri işleyemediği için daha geniş kitlelere seslenen televizyon ortamında olmayı tercih eden yönetmenlerin arasına katıldı. Bu yönetmenlerin arasında Amazon için üretilen bir proje kapsamında görev alan David O. Russell, ve Meryl Streep ile çalışmalar yürüten J.J Abrahams da var.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap