Gerçekleştirdiği farklı projelerle çocuklara nitelikli eğitim desteği sağlayan TEGV, Lloyd’s Register Vakfı ile birlikte hayata geçirdiği Bilim Ateşböceği sayesinde Aksaray’da çocuklarımıza bilimi sevdiriyor.

TEGV’in Lloyd’s Register Vakfı sponsorluğunda geliştirdiği Bilim Ateşböceği, Aksaray merkeze bağlı Yapılcan Köyü Yapılcan İlkokulu bahçesinde çocukları bilim ile buluşturdu. Şenlikte, 5 gönüllünün desteği ile bilim etkinlikleri düzenlendi.

Bilim Ateşböceği eğitimlerine destek veren gönüllüler, çocuklarla Mutfakta Kimya Deneyleri, Fizik Deneyleri, Bilim ve Teknoloji Etkinliği yaparak, onlara bilimin erişilmesi zor bir şey olmadığını, dokundukları her şeyin altında bilimin yattığını eğlenerek, yaşayarak, deneyerek ve uygulayarak anlattı. Şenlik palyaço gösterisi ile coşkulu bir şekilde sona erdi.

Türkiye Eğitim Gönüllüleri ve Lloyd’s Register Vakfı iş birliği ile hayata geçen Bilim Ateşböceği, 2-8. sınıf çocuklarına bilimsel düşünme becerilerini kazandırarak, çocukların bilimsel düşünen, problem çözebilen ve bilime karşı olumlu tutum geliştiren bireyler olarak yetişmelerine katkıda bulunmayı amaçlıyor. Biz de kendilerini tebrik ediyoruz.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap