ABD’nin Demokrat başkan adayı Hillary Clinton, geçen yıla ilişkin vergi beyanmesini paylaştı. Bu hamle Clinton’ın Cumhuriyetçi rakibi Donald Trump‘ı köşeye sıkıştırma stratejisinin bir parçası olarak yorumlandı.

Hillary Clinton ile ABD eski başkanı olan eşi Bill Clinton, 2015 yılında 10.6 milyon dolar kazandı ve 3.6 milyon dolar vergi ödedi. Seçim kampanyasını yürüten ekip tarafından Cuma günü açıklanan vergi beyannamesine göre, çiftin 2015 gelirinin 6 milyonu Bill Cliton’ın yaptığı konuşmalardan, 4 milyondan fazlasıysa eşinin konuşma ve kitap satış gelirinden elde edildi.

Siyaset dünyasında uzun yıllardır yer alan Clinton çifti, geçmiş yıllara ilişkin beyannamelerini de açıklamışlardı.

Siyaset dünyasında uzun yıllardır yer alan Clinton çifti, geçmiş yıllara ilişkin beyannamelerini de açıklamışlardı.

Hillary Clinton, Trump’ı köşeye sıkıştırdı

Clinton'ın rakibi iş adamı Donald Trump

Clinton’ın rakibi iş adamı Donald Trump

Cumhuriyetçi aday, Mayıs ayında vergi beyannamelerini başkanlık seçiminden önce açıklamayacağını duyurmuştu. Clinton, hemen her seçim konuşmasında, Amerikalı seçmenlerin oy kullanmadan önce adayların gelir ve vergi bilgilerini öğrenme hakkı olduğunu savunarak, Trump’ı “devasa serveti için gereken vergiyi ödememek ya da iddia ettiği kadar zengin olmamakla” itham etmişti. Clinton’ın bugünkü hamlesi de Trump’ı köşeye sıkıştırma stratejisinin bir parçası olarak değerlendirildi.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap