Gösteri Sanatlarında dünyanın en ünlü topluluklarından Cirque Du Soleil’in geçtiğimiz hafta İstanbul gösterilerinde kullandıkları ekipmanları taşıyan 14 adet tırına, ihtiyati tedbir kararı ile İpsala Gümrük kapısında el kondu.

Geçtiğimiz hafta “Varekai” gösterisiyle İstanbul’da sahne alan dünyaca ünlü show topluluğu Cirque Du Soleil (Güneşin Sirki)’in Expo 2016 Antalya kapsamında yapılacak 40 gösterisini ülkemizdeki OHAL durumunu gerekçe gösterip iptal ederek ülkemizi 5 milyon doların üzerinde zarara uğrattı. Bu durumda harekete geçen yüklenici firma yetkilileri mahkemeye başvurdu.

Expo 2016 Antalya ajansının yüklenici firması ile anlaşma yapan Cirque Du Soleil, İstanbul’daki gösterilerinin sona ermesi üzerine ülkemizden ayrılma aşamasında, topluluğun, İstanbul gösterilerinde kullandıkları ekipmanı taşıyan 14 adet tırına, mahkeme kararı ile gümrük kapısında el kondu.

Expo 2016 Antalya Ajansı Kültürel Programlar Direktörü Harun Güzel yaptığı açıklamada, ilgili gösteri topluluğunun anlaşmayı haksız feshine yönelik bu durum karşısında yüklenici firmanın 5 milyon dolar üzerindeki zararının temini için harekete geçtiği konusunda haberleri olduğunu ifade etti. Ayrıca Cirque Du Soleil’in OHAL’i bahane ederek EXPO 2016 Antalya’daki gösteriyi iptal edip, aynı süreçte İstanbul’da etkinlik gerçekleştirmesinin kabul edilemez olduğunu ve bu davranışın EXPO 2016 Antalya imajına telafisi mümkün olmayan maddi ve manevi zarara uğrattığını açıkladı.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap