Çin'in ünlü polisiye yazarlarından Lio Yongbiao, geçtiğimiz günlerde okurlarının karşısına oldukça ilginç bir haberle çıktı. Kaleme aldığı cinayet romanlarıyla tanınan Yongbiao, 22 yıl önce 4 kişinin ölümüne neden olan olayın suçlusu olarak, yerel güvenlik güçleri tarafından göz altına alındı. 

22 yıl önce, 29 Kasım 1995’te ülkenin doğusundaki Huzhou'da gerçekleşen ve 4 kişinin ölümüne neden olayda Yongbiao'nun; önce yaşlı bir pansiyon sakinini, görgü tanığı olan ve pansiyonu işleten çifti, ardından bütün bu yaşananlara şahit olan 13 yaşındaki bir çocuğu öldürdüğü belirtildi. 

Lio Yongbiao'nun yakalanmasının ardından açığa çıkan ve işlediği suçlara ilişkin açıklamalara yer verdiği mektupta ünlü yazar oldukça çarpıcı bilgilere yer verirken, yakalandıktan sonra yaptığı açıklamalarda ise: “Nihayet uzun süredir yaşadığım manevi eziyetten kurtuluyorum” ifadelerine yer verdi. 

Dünya basınının oldukça dikkatini çeken bu haberde en can alıcı nokta ise, 22 yıl önce işlediği cinayet yüzünden hakkında tutuklama emri çıkarılan Lio Yongbiao'nun evine giren polislere "uzun süredir sizi bekliyordum" açıklamaları oldu. 


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap