Uluslararası olarak ürün satışı gerçekleştiren Çin e-ticaret sitesi GearBest, satışını gerçekleştirdiği kendisine ait ürünlerin uluslararası satışının gerçekleştiği popüler internet sitelerinden birisi. Dünya genelinde oldukça fazla kullanıcı ve farklı ülkelerde kendine ait depolarında bulunan ürünlerin satışlarını gerçekleştiren GearBest, belirtilenlere göre Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurumu tarafından geçtiğimiz günlerde alınan kararla birlikte Türkiye'de erişime engellendi. 

Uluslararası alışverişin gerçekleştiği popüler sitelerden birisi olan Çin merkezli siteden yapılan alışverişlerde, ürünün orjinalliği konusunda diğer sitelere nazaran daha güvenilir olması sebebiyle oldukça fazla tercih edilen şirket, tütün ve tütün mamulleri satışı gerçekleştirdiği düşüncesiyle Türkiye'de erişime engellendi. 

Türkiye'de bulunan gümrük kuralları çerçevesinde yurtdışından kozmetik, tütün, sigara, alkol gibi ürünlerin getirilmesinin yasak olması ve bu kuralın GearBest tarafından ihlal edilmiş olma ihtimali nedeniyle Türkiye erişimi engellenen şirketin web sitesine girdiğinizde karşılacağınız yazı aynen şu şekilde;

Bu internet sitesi (www.gearbest.com) aşağıdaki karara istinaden 5651 sayılı Kanun uyarınca Erişim Sağlayıcıları Birliği tarafından erişime engellenmiştir.” uyarıyla karşılaşıyoruz. Ayrıca yıldız olarak da “TÜTÜN VE ALKOL PİYASASI DÜZENLEME KURUMU’nin 05-04-2017 tarih ve 12858 sayılı kararı” uyarısı bulunuyor.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap