Çin’de 2002’de yerel ödeme sistemi olarak kurulan ve şu an 160 farklı ülkede faaliyetini sürdüren kart adetinde dünya lideri UnionPay, Finansbank ile işbirliğini tamamladı.

ATM ve POS cihazlarında UnionPay kartların kabul edilmesine olanak sağlayacak geliştirmeyi tamamlayan Finansbank artık ATM’lerinde daha çok kart sahibine hizmet sunabilecek ve Finansbank POS’u olan işyerleri tüm dünyadan müşterilerinden UnionPay kart ile ödeme alabilecek.

Artık dünyanın dört bir yanından gelen binlerce kişi Finansbank üye işyerlerinden UnionPay kartları ile alışveriş yapabilecek, Türkiye genelindeki 3 bin ATM’mizi kullanabilecek. Visa, Mastercard ve Troy logolu kartların kabulünün ardından UnionPay ile yaptığımız bu anlaşma ile dünyadaki kart kullanıcılarının yüzde 95’ine hizmet verebilir hale geldik. Finansal çözümlerimiz ile yanlarında olduğumuz milyonlarca kişiye UnionPaykart sahiplerini de eklemekten mutluluk duyuyoruz Mehmet Kürşad Demirkol Finansbank Bilgi Teknolojileri, Operasyon, Kanallar ve İş Geliştirme Genel Müdür Yardımcısı

Finansbank ile UnionPay arasında tamamlanan proje doğrultusunda, dünyanın kart adedi bakımından en büyük ödeme sistemi sayılan UnionPay kullanıcıları, para çekme ve bakiye sorma işlemlerini, Türkiye’de 620’den fazla şube ile hizmet sunan Finansbank’ın ülke genelindeki yaklaşık 3 bin ATM’sinde de gerçekleştirebilecek. Aynı anlaşma ile Finansbank’ın tüm ülke genelinde 200 bine yaklaşan üye işyeri ile 270 bin POS’unda da UnionPay kart kullanıcıları alışveriş yapabilecek. Bu anlaşma ile UnionPay kartlarla Türkiye genelinde ulaşılan ATM kapsamı da yüzde 40’a ulaşmış olacak. Finansbank; İş Bankası, Garanti Bankası, Denizbank ve ING Bank’tan sonra Türkiye’de UnionPay ile anlaşan 5. banka olmuş oldu.

Finansbank Türkiye’deki büyümemizde önemli bir iş ortağımız. Önümüzdeki dönemlerde işbirliğimizi genişletmeyi hedefliyoruz Han Wang UnionPay International Orta Doğu Bölge Genel Müdürü

Geçen yıl network’ünden geçen bankalararası toplam işlem hacmi, bir önceki yıla oranla yüzde 31.2 büyüyerek 8,6 trilyon dolara ulaşan UnionPay, Çin Halk Cumhuriyeti dışında Hong Kong, Güney Kore ve Rusya gibi 40’tan fazla ülkede kart çıkarıyor.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap