Hong Kong‘dan mezun olan bir öğrenci iPhone 6S‘de kendiliğinden çektiği fotoğraf National Geographic Uluslararası Fotoğraf Yarışması 2016 finallerinde Kira Waison Lee‘ye yarıştığı kategoride 3.cülük ödülü kazandırdı.

Lee, Hong Kong Üniversitesinde Japon araştırmalarının bir öğrencisi ve birkaç yıldır fotoğrafçılık ile uğraşıyor. Yağmur suyuna yansıyan bir kız tasvir eden imajı, Hong Kong‘un Kwun Tong bölgesinde çekildi. Lee, ‘Zaman ve Mekanda Yolculuk Yapan Kız’ başlıklı imajının izleyiciler için bir “manevi aura” uyandırabileceğini umuyor.

fotograf

Lee‘ye fotoğrafçılık kariyerinde devam etmek isteyip istemediğini soranlara fotoğrafçılıkla bir hobi olarak çalışmaya devam etmekle birlikte, fotoğrafçılığın sürdürülebilir bir meslek olamayacağını söyledi. 26 Kasım’da düzenlenen gecede, ‘İnsan’ kategorisinde 1191 gönderi arasında üçüncü olmayı başaran öğrenci, cep telefonuyla çekilen bir fotoğrafın böyle bir ödüle layık görülmesinin kendisi için büyük başarı olduğunu belirtti. Ödül, National Geographic Uluslararası Fotoğraf Yarışması 2016‘nın bir parçası olarak verildi.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap