Ontrava olarak deneyim kazanmak isteyen gençlerle, deneyimli yazarları bir arada bulunduracak geniş bir ekosistemi oluşturma amacıyla “Çekirdek Yazarlar” adında başlattığımız sosyal projemiz için yeni alımlarımız tekrar başladı.

Yayınladığımız en fazla 3 dakikalık iş ve yaşam haberlerini çeşitlendirmeyi ve geniş bir aileye sahip olabilmeyi hedeflediğimiz bu programa siz de dahil olabilirsiniz!

Nasıl başvuracağım?

Başvurunuzu [email protected] adresine kısa bir özgeçmişinizle birlikte mail atarak gerçekleştirebilirsiniz. Çekirdek Yazarlık başvurunuzdan sonra sizlerden Ontrava‘nın haber konuları doğrultusunda tarafınızca özgün olarak yazılmış ilginizi en çok çeken güncel bir haber ya da sürekli tüketilebilecek bir içerik (listeler, maddeler, tespitler vb.) göndermenizi bekliyor olacağız. İçeriğiniz program için gerekli olan minimum uygunluğu sağlıyorsa sizi programa dahil ediyoruz.

Çekirdek yazarlığın faydası ne olacak?

Ontrava‘da yazar olarak yer alan herkesle yakından iletişim kurarak kendinizi geliştirebileceğiniz bir ortam sizi bekliyor olacak. Yazdığınız içerikleri binlerce kişinin okumasıyla gelen motivasyonunuza ek olarak ihtiyaç dahilinde açılacak iş pozisyonlarımız için de öncelikli olarak değerlendirileceksiniz. Ayrıca bazı dönemlerde size özel marka fırsatları ve sürpriz hediyeler de gönderiyor olacağız.

Ne tür içerikler yazabilirim?

İçeriğinizi Ontrava’nın haber anlayışına uygun olarak mevcutta bulunan Dünya, İş&Ekonomi, Yaşam Tarzı, Kültür&Sanat, Girişimcilik ve Enteresan Haberler kategorilerimiz için 450 kelimeyi aşmayacak şekilde kendi cümlelerinizle hazırlayabilirsiniz. İçeriğinizi hazırlamadan önce konusunu sorumlu olduğunuz editöre bildirebilir, yazının daha önce Ontrava’da yazılıp yazılmadığını öğrenebilirsiniz. Çünkü o sırada sizin gibi gündemi yakından takip eden bir başka çekirdek yazar da benzer konuda bir içeriği hazırlıyor olabilir. Diğer kaynaklardan birebir olarak kopyalanmış içerikler gönderen yazarlar bu durumun süreklilik kazanması halinde programdan çıkarılabilirler.

Diğer yazarlarla ve ekibinizle nasıl iletişim kuracağım?

İletişimimizi Ontrava‘nın kendi sosyal medyası olan Facebook Workplace üzerinden sürdürüyoruz. Burada diğer yazarlarla iletişim kurabiliyor ve ekibimizle tüm şeffaflığıyla irtibat halinde olabiliyorsunuz. Aynı zamanda duyuruları ve size özel sürprizlerimizi de kurduğumuz gruplar üzerinden duyuruyoruz.

Ne sıklıkla içerik göndermeliyim?

İçerik gönderimi konusunda herhangi bir kısıtlama olmamakla birlikte, herhangi bir gerekçe belirtmeksizin 15 gün içerisinde içerik göndermeyen ve Workplace’de aktif olmayan çekirdek yazarlar, haksızlıkların önüne geçmek adına programdan çıkarılabilirler.

İçeriğimi nasıl göndereceğim?

İçeriklerinizi fotoğraflarıyla birlikte Workplace üzerinden sorumlu olduğunuz editöre, istediğiniz zaman Word dosyası halinde gönderebilirsiniz. İçeriklerinizde kullanacağınız fotoğrafları www.istockphoto.com adresine girerek seçebilir, linklerini içeriğinizdeki paragraf aralarına ekleyebilirsiniz. Ontrava’nın genel konsepti gereği yüksek çözünürlükte fotoğraflar kullanılmakta olduğunu da hatırlatmak isteriz.

Birlikte daha sıkı iletişimde kalacağımız Çekirdek Yazarlık programımızda görüşmek üzere!


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap