Casper CEO’su Charlotte Lamprecht, Sabancı Üniversitesi Tea Talks with CEOs Club (CEO'lar ve Liderlerle Çay Sohbetleri Kulübü) ile buluştu. Gençlerin sorularını yanıtlayan Lamprecht, iş hayatı ve kariyer konusunda tavsiyelerde bulundu.

Sabancı Üniversitesi’nin öğrencilerini dünya ve Türkiye'de alanında lider kişilerle buluşturup, onların hayat hikayelerinden ve tavsiyelerinden örnekler almayı ilke edinen Tea Talks with CEOs Club (CEO'lar ve Liderlerle Çay Sohbetleri Kulübü), Casper’i ziyaret etti. Türkiye'de 300'ün üzerinde lider ile bir araya gelen ve bu yıl 10. yılını kutlayan kulüp; İtalya, Dubai, Londra, İşviçre, New York, Tokyo ve San Francisco-Silikon Vadisi ziyaretleri gerçekleştirdi. Kulüp son ziyaretini Casper Plaza’da CEO’su Charlotte Lamprecht ile gerçekleştirdi.

ABD Teksaslı olduğunu ve Houston’da doğduğunu belirten Lamprecht, tipik bir Teksas ailesinde büyüdüğünü, atları, çiftlik hayvanları bulunduğu ve orta sınıf bir Amerikan ailesine mensup olduğunu belirtti. Üniversitede Elektrik Mühendisliği bölümünü bitirince, 24 yaşında Kaliforniya’ya gittiğini söyleyen Lamprecht, burada bulunan işlemci devi Intel’de Marka ve Pazarlamadan Sorumlu Müdür olarak çalıştığını da söyledi. Casper CEO’su, sektörde kadın olmanın zorlukları konusundaki soruya, “Erkeklerin egemen olduğu sektörde kadın olmak dezavantaj gibi görünse de kadın olmanın verdiği detaycı bakış eksik noktaları tamamlanıyor” şeklinde yanıt verdi.

Sektörün durumu

Toplamda 16 öğrencinin gerçekleştirdiği ziyarette gençlerin özellikle merak ettiği konu ise sektörün durumu oldu. Akıllı telefon ve sektörde geleceğin durumunu değerlendiren Lamprecht, akıllı telefonlar için öncelikle daha güçlü bataryalar ön plana çıkacağını, 2-3 gün şarj etmeden telefonunuzu kullanabileceğimizi ve şarj kablosuna ihtiyaç duyulmayacağını belirtti. Diğer trendlerin ise büyük ekran ve kamera performansı olacağını belirten Lamprecht, bilgisayar pazarında özellikle oyun sektörünün gelişimini sürdüreceğini ve özellikle üniversite öğrencilerinin bu segmenti tercih etmeye devam edeceğini belirtti.

Yaklaşık 2 saat süren sohbetin sonunda gençlere ürünler hakkında bilgi verici sunum yapıldı.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap