Dün Sağlık Bakanı Recep Akdağ, kalp ve iç hastalıkları profesörü Canan Karatay‘ın zayıflamak için tavsiye ettiği ürünleri internet sitesinden satarak milyonlar kazandığını söyledi. Akdağ‘ın iddialarına cevap veren Karatay ise “bunları söylemiş olabileceğine hâlâ inanamıyorum” dedi.

Hürriyet Gazetesi yazarı Ahmet Hakan, Bakan Akdağ‘ın iddiaları sonrası, Canan Karatay ile görüştü ve Karatay‘ın cevaplarını bugünkü köşesine taşıdı.

Bakan Akdağ, “Böyle bilim adamlığı mı olur? Yiyin dediği ürünleri internet sitesinden satıyor. Aydın’a gittim, orada büyük bir ceviz bahçesi ile anlaşmış. Bu işleri konuşup da yapmayan kimse var mı? Yılda milyonların üzerinde para kazanıyorlar” demişti. Canan Karatay’ın Sağlık Bakanı’na cevabı şöyle oldu;

Sağlık Bakanı Recep Akdağ beni tanır. Nasıl bir bilim insanı olduğumu bilir. İnanamadım söylediklerine. Onun benim hakkımda bunları söylemiş olabileceğine hâlâ inanamıyorum.

İddiaların hiçbiri doğru değil.

Aydın’a ve Nazilli’ye gittim. Konferanslar verdim. Halkı bilinçlendirmeye çalıştım. Hepsi bu… Bunun dışında Aydın’la bir ilgim yok. Anlaştığım ceviz bahçem yok.

Benim internet sitem yok. Sosyal medyada da yer almıyorum. Hiçbir sosyal medya hesabım yok. Bu durumda nasıl internette ürün satışı yapıyor olabilirim?

Benim adıma jilet bile satmaya çalışan internet siteleri var, işimi gücümü bırakıp onlarla mücadele ediyorum. Sayısız suç duyurusunda bulundum. Suç duyurularını isteyene takdim edebilirim.

Ben hiçbir zaman “lahmacun yiyebilirsiniz, çünkü ben yedim” demedim. Lahmacunun neden yenebileceğini, nasıl yenebileceğini bilimsel olarak açıkladım.

 


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap