Her yıl 7 bin tane doğum günü kartı yazdığınızı düşünün. Hatta bunu piyasa değeri 1,5 milyar dolar olan bir şirket yönetirken yaptığınızı düşünün.
Restorasyon şirketi Belfor’un CEO’su Sheldon Yellen’ın iş tanımlarından biri her yıl 7 bin tane doğum günü kartı yazmak.

Doğum günlerinde çalışanlarına kişisel tebrik kartı göndermenin onları bireysel olarak tanımak anlamına geldiğini söyleyen Yellen, “Önceliği çalışanlara vermek karşılığında müşterilerimiz ve tüketicilerimiz çok daha iyi hizmet alıyor”diyor.

İnsanların, her zaman kendisine müşterilerin önde geldiğini söylediğini ifade eden Yellen, onlara”Üzgünüm benim için önce gelen çalışanlarımdır” şeklinde cevap veriyor ve buna gerçekten inandığını dile getiriyor.

Peki, her yıl 7 bin kartı nasıl yazıyor?

Masasında, çantasında ve özel jetinde her zaman boş tebrik kartları bulunduran Belfor CEO‘su, seyahatteyken ya da boş kaldığı zamanlarda kişisel olarak doğum günü mesajları yazıyor ve bu kartlara mutlaka çalışanlarıyla ilgili küçük kişisel anekdotlar ekliyor. Bu kartlar Yellen‘ın asistanı tarafından postalanıyor ve teslim edilme süreci yine asistan tarafından bizzat takip ediliyor.

Yılda 58 saatini bu işe ayırıyor

Duruma matematiksel açıdan bakıldığında, CEO her bir kartı yazmak için 30 saniye harcıyor ve bu da bir yılda 3500 dakika yani üst üste 58 saate denk geliyor.

Belfor’daki görevine geldiği dönemde başlattığı bu geleneği 30 yıldır sürdüren Yellen, şunları söylüyor;

Ben bunu bir zaman kaybı olarak görmüyorum. Çalıştığım mükemmel insanlar için bulunduğum pozisyonun gereği olarak değerlendiriyorum. Bu insanlar şirket için, benim hayalim ve görüşlerim için kendilerinden fedakarlık yapıyorlar.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap