ABD‘li lüks otomobil markası ve General Motors grubunun bir parçası olan, nostalji otomobil tutkunlarının çok yakından tanıdığı Cadillac, 14 yıllık uzun bir moladan sonra iddialı bir şekilde geri dönmek için emin adımlar atıyor.

Audi‘nin dünyanın en köklü yarışmalarından birisi olan, LeMans‘ın devamı olarak kabul edilen, FIA Dünya Dayanıklılık Şampiyonası‘na katılmayacağını resmi olarak bildirmesinin ardından tedirgin olan yarış severler bu gelişmeden sonra derin bir nefes alacağa benziyor.

Cadillac, aradan geçen 14 yılın ardından yeni geliştirdiği aracıyla Dünya Dayanıklılık Şampiyonası‘nda iddialı bir şekilde boy gösterisi yapacağa benziyor.  2002 LeMans‘ı dokuzuncu sırada tamamladıktan sonra organizasyondan çekilen Amerikalı üretici DPi-V.R isimli yarış otomobiliyle pistlere geri dönüyor.

Dünya Dayanıklılık Şampiyonası için geliştirilen DPi-V.R‘nin teknik özellikleri hakkında pek bir bilgi verilmese de, 6.2 litrelik V8 motorla, tahmini olarak 600 beygir ve 930 kg civarında piste çıkması bekleniyor.

DPi-V.R ile ilgili görsel sonucu

DPi-V.R ile ilgili görsel sonucu


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap