Kanada merkezli  Smartduvet adlı şirket, geliştirdikleri şişme yorgan sayesinde yatağın farklı bölgelerinin farklı sıcaklıklara sahip olabilmesini mümkün kılıyor. Smartduvet Breeze adlı yorgan, aynı yatakta yatan iki kişinin farklı sıcakları tecrübe edebilmelerini sağlıyor.

Kendi kendini toplayan yorganın da mucidi olan şirket, bu teknolojiye ısıtma sistemi de entegre ederek Smartduvet Breeze’i geliştirdi. Buna göre aynı yatakta yatan iki kişi akıllı uygulama sayesinde kendi sıcaklıklarını ayarlayabiliyorlar.

 

Bu teknolojide yorgan kılıfı olarak kullanılan Smartduvet Breeze, yatağın altındaki hava haznesinden kullanıcının akıllı telefon uygulaması aracılığıyla istediği sıcaklığı alıyor ve yatağın belli bir bölümüne sevk ediyor.

Bu teknoloji sayesinde üşüyen bir insan, tek bir tuşla yatağının sıcaklığını artırabiliyor ya da bunalan bir insan sıcaklığı düşürebiliyor. Yani tüm evi ısıtmak ya da soğutmak yerine sadece yatağın ısısı değiştiriliyor ve üstelik ısıtma-soğutma aynı yatak içinde aynı anda yapılabiliyor.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap