Enerji Bakanı Berat Albayrak‘ın “Müşteri memnuniyetine öncelik verin” talimatı üzerine harekete geçen ELDER yıl sonuna kadar 4.2 milyar TL’lik yatırım yapacak.

Elektrik Dağıtım Hizmetleri Derneği (ELDER) Genel Sekreteri Uğur Yüksel, Türkiye genelinde yapılan müşteri memnuniyeti araştırmalarını da dikkate alarak, yatırımlara yön verdiklerini belirtti. Yüksel, bu çerçevede yıl içinde 4.2 milyar TL’lik yatırımla 8 bini aşkın projeyi hayata geçireceklerini söyledi.

Müşteri memnuniyetinde her bölgenin beklentilerinin farklı olduğuna dikkat çeken Yüksel, “İlgili kamu kurumları ve elektrik dağıtım şirketleri, bu beklentileri ölçmeye yönelik müşteri memnuniyeti araştırmaları gerçekleştiriyor. Müşterinin istekleri, yatırımların planlanmasında önemli bir faktör. Bunun yanı sıra yerel yönetimlerin imar planı çalışmaları, şehirlerimizde yeni gelişen bölgelerin ihtiyaçları, can ve mal emniyetine yönelik yatırımlar birincil öncelikli kalemler arasında. Tüm bu alana yönelik yatırımlar ile kesintiler daha da azalacak” dedi.

Arızalar da SMS ile bildirilecek

Yüksel, dağıtım şirketlerinin yatırımları ve bakım onarım çalışmaları nedeniyle gündeme gelen planlı elektrik kesintilerinin, cep numarasını bildiren tüketicilere 48 saat öncesinden kısa mesaj (SMS) yoluyla iletildiğini hatırlatarak, “Elektrik dağıtım şirketleri, arıza oluşması halinde de müşterilerin anlık olarak bilgilendirilmesi için teknolojik altyapı çalışması hazırlıyor” şeklinde konuştu.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap